and içti

İzciler ve Engelliler” konulu panel Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Gökkuşağı Engelli İzci Kulübü’nün düzenlemiş olduğu “İzciler ve Engelliler” konulu panel Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen panel yaklaşık 3 saat sürdü. Panelistlerin konuşmalarının ardından engelli izciler and içerek küçük bir gösteri düzenlediler. Okul İçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Daire Başkanı İsmail Toksöz, Özürlüler Vakfı Genel Sekreteri Esra Berberoğlu, Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Mehmet Ata Öztürk ve Uluslararası Lider Eğitimcisi İbrahim Kurak panelist olarak katıldı.

Okul içi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkan Vekili İsmail Toksöz de, günümüzde eğitimin en iyi yatırım olduğunu söyledi. Toksöz, “Eğitime yapılan yatırım insana yapılan yatırımdır. Eğitim geleceğimizi emanet edeceğimiz gençleri Türkiye’nin istediği değerlere göre yetiştirmektir.” dedi.

İzciliği kısaca tarif eden Toksöz, “İzci yaratanına, devletine, çevresine ve kendisine karşı görevlerini hakkı ile yerine getirendir. Görüldüğü gibi eğitimin tarifi ile izciliğin tarifi tamamen örtüşmektedir. Biz eğitimciler de çok iyi biliriz ki iyi ve kalıcı eğitim ancak yaşanarak verilendir.” şeklinde konuştu.

İzcilik faaliyetlerinin felsefesinin özellikle yaşamın bütün evrelerini gençlere anlatarak ve yaşatarak öğretmek olduğunu dile getiren Toksöz konuyla ilgili olarak şunları söyledi;

“Çocuklarımızı toplumun istediği bireyler olarak yetiştirmenin yolu sosyal, sportif ve izcilik faaliyetlerinden geçer.”