NEBRASKA GÖRME ENGELLİLER MERKEZİ’NDE DİKKAT ÇEKEN EĞİTİMLER

Nebraska Görme Engelliler Merkezi () görme engelli kişilere bir çok alanda eğitimler veriyor. Bu eğitimlerden derlenmiş ve hazırlanmış videoyu paylaşıyoruz.
ABD’nin Nebraska eyaletinde bulunan Nebraska Görme Engelliler Merkezi (Nebraska Center for the Blind) görme engellilere tek başlarına yaşamlarını sürdürebilecekleri eğitimler veriyor. Bununla yetinmeyen merkez, ata binmek, bebek bakımı, tamirat vb. meslekleri ve becerileri de kazandırıyor.
Bu merkezin başında bir Türk bulunuyor. Fatoş Floyd. Fatoş Floyd uzun yıllardır Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyor. 18 yaşında beynindeki ur nedeniyle geçirdiği ameliyat sonrasında görme engelli olan Floyd o günden beri önemli başarılara imza atıyor.
Fatoş Floyd ve çalıştığı kurumdaki arkadaşlarıyla, Türkiye’nin çeşitli kentlerindeki rehabilitasyon merkezlerinde görev yapan öğretmenlere, baston ve bilgisayar kullanma, kabartma yazı okuma, kravat yapma, tıraş olma, makyaj yapma, oje sürme, iğneye iplik takma ve düğme dikme gibi günlük hayattaki birçok aktivite hakkında bilgi aktardı ve eğitim verdi.

Yazımızı fazla uzatmadan videomuzu izleyelim. Videoyu izlerken hayranlıklarınızı sayfamızdaki yorum kısmına yazarsanız biz de sevgili Fatoş Floyd ve arkadaşlarına iletiriz.

Nebraska Görme Engelliler Merkezi (Nebraska Center for the Blind) Tanıtım Videosu:

Anahtar kelimeler:
, Nebraska Center for the Blind, , , ,