ULUSAL ÖZEL EĞİTİM KONGRESİ

Doç. Dr. ’in anısına her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl yirmincisi yapılacak olan Ulusal Özel Eğitim Kongresine Gazi Üniversitesi ev sahipliği yapmakta. 20., alanın kurucusu olan Mitat Enç’in doğum yeri olan Gaziantep’te şehir merkezinde bulunan beş yıldızlı otellerinden Tuğcan Otelinde 21-23 Ekim 2010 tarihleri arasında gerçekleştirelecek.

20. Ulusal Özel Eğitim Kongresinde, bilgi ve deneyimleri paylaşmak üzere Türkiye’deki özel eğitim alanında çalışan akademisyenleri, uzmanları, öğretmenleri, bir araya getirmek amaçlanmaktadır. Kongrenin ana temasını “öğretmen yetiştirme” oluşturmakla birlikte özel eğitimin farklı alanlarındaki çalışmalara da yer verilecektir. “Türkiye’de Yetiştirmenin Tarihçesi” başlıklı Mitat Enç Konferansı Prof. Dr. tarafından verilecektir.

20. Ulusal Özel Eğitim Kongresi’ne, öğretmen yetiştirme alanına ilişkin uluslararası alanyazına önemli katkıları olan Dr. Peggy Gallagher ve Dr. Patricia Alvarez McHatton çağrılı konuşmacı olarak katılacaklardır. Kongrenin resmi dili Türkçe’dir. Davetli konuşmacıların konferanslarında çeviri hizmeti verilecektir. Davetli konuşmacılar hakkında bilgi ilgili web sitesinde ilan edilmiştir.

Kongreye katılım açıktır. Ayrıntılı bilgi aşağıdaki web sitesindedir.
http://www.oek2010.org/